5 Ligipääsetavuse päeva sündmust, millest kindlasti osa võtta

Autor: Jakob

Täna on rahvusvaheline ligipääsetavuse teadlikkuse päev. Hulk inimesi ja ettevõtteid üle maailma korraldavad avalikke üritusi selleks, et jagada hüva ligipääsetavuse nõu.

Toome siinkohal ära 5 sellist, kust oma ligipääsetavuse teekonda alustada.

1. Ligipääsetavuse päeva minikonverents

Ligipääsetavuse päeva virtuaalne tähistamine toimub muuhulgas ka neljatunnise minikonverentsina, mis Eesti aja järgi algab kell 5 õhtul. Paras põhjus töölt varem tulema hakata. Konverentsi avab Jennison Asuncion, kelle kaasabil ligipääsetavuse päev 11 aastat tagasi alguse sai.

kaasava disaini olulisusest ja sellest, miks kaasates oma toote loomisse erivajadusega inimesi, lood sa oluliselt parema toote kõigile, annab aimu aga Phil Yatvin, kes on Chicago Lighthouse äriarenduse juht. Lighthouse on ülemaailmselt tunnustatud erivajadustega inimesi nõustav organisatsioon.

Lisaks saab üritusel kuulda veel ligipääsetavuse ja kasutusmugavuse erinevustest ja sellest, kuidas need kaks koos just hea toote loovad, samuti tuleb juttu ka praktilistest ligipääsetavuse soovitustest.

Ligipääsetavuse päeva virtuaalse minikonverentsi lehekülg Seal saab ka end üritusele registreerida.

2. Ligipääsetavusest teadlikuks koos Molly Watt-iga

Ligipääsetavuse konsultant Molly Watt on filminud oma Youtube kanalile video iga päev sel nädalal, kõneldes erinevatest ligipääsetavusega seotud teemadest.

Oma hilisemates videotes annab ta ülevaate sellest, miks on oluline veebileht disainida kõrge kontrastsusega või annab nippe paremaks piltide kirjeldamiseks.

Igaljuhul, ava siin on Molly Youtube kanal.

3. G. aad for Good

Ligipääsetavuse testimist ja tarkvara pakkuv ettevõte Siteimprove on samuti oma minikonverentsi kokku pannud, kutsudes kõnelejateks eksperte üle maailma. Juttu tuleb tervisest ja ligipääsust spordile, ligipääsetavuse juurutamisest suurettevõttes, sellest, kuidas Microsoft on ligipääsetavuse pea kõigis oma toodetes taganud ja paljust muust. Teemasid on nii palju, et ava Gaad for Good ürituse kava siit ja loe ise. Sealt samast saad ka üritusele registreeruda.

4. Ligipääsetavuse põhialuste veebikoolitus

Koolituse ja veebi ligipääsetavuse tarkvara ettevõte Deque viib ligipääsetavuse päeval ellu paaritunnise veebi ligipääsetavuse põhialuste koolituse, mis on mõeldud kõigile, ettevõtete juhtidest arendajateni, klientidest teenusepakkujateni.

Koolitusel saad ülevaate sellest, milliseid erivajadusi veebi ligipääsetavus puudutab ning kuidas lihtsate võtetega ligipääsetavust tagada.

Üritusele saad registreerida siin.

5. Vali ise endale sobiv sündmus

Seda ülal olevat valikut oli päris raske teha, sest sündmusi ja head sisu on väga palju. Sestap saigi viiendaks soovitus, et vali endale ise sobiv ligipääsetavuse päeva üritus. Neid on seal tükki 170, virtuaalseid aga 114.