Teenused

Meie ligipääsetavuse konsultant on Jakob Rosin, kes on sündinud nägemispuudega ja puutub seetõttu ligipääsetavuse probleemidega kokku igapäevaselt.

Veebilehtede ja mobiilirakenduste ligipääsetavus

Aitame sul leida parimad lahendused ligipääsetavuse tagamiseks juba projekti alguses, või testime olemasolevaid ja valmivaid veebilehti ning rakendusi, vastavalt WCAG 2.1 ja EN301549 standarditele. Me ei testi teie lehte ja rakendust mitte ainult vastavalt nõutavatele standarditele, vaid soovime, et lõpplahendus oleks kasutajatele ka reaalselt mugav.

Lisaks aitame leida vajadusel erivajadusega kasutajaid, keda kasutajatestidesse kaasata.

Pakume veebilehtede ja mobiilirakenduste ligipääsetavuse alast konsultatsiooni. Oleme ligipääsetavuse nõustamisega tegelenud viimased 8 aastat, ning meie ligipääsetavuse ekspert Jakob omab Rahvusvahelise ligipääsetavuse ekspertide assotsiatsiooni poolt välja antavat kõrgeimat veebi ligipääsetavuse eksperdi sertifikaati, CPWA.

Ürituste ja sündmuste ligipääsetavus

Hea üritus on läinud korda, kui osalejad on õnnelikud. Erivajadusega inimesed kohtavad üritustel aga hulka takistusi, mis muudab mõne sündmuse külastamise sageli katsumusterohkeks. Olgu nendeks kehvasti ligipääsetav toimumispaik või halvasti loetavad infomaterjalid. Aitame muuta teie sündmuse ligipääsetavaks nii, et kõik osalejad saaksid üritusest täit rõõmu tunda.

Teenuste ligipääsetavus

Teenus, näiteks raamatukogus, lennujaamas või muuseumis koosneb väga paljudest pisikestest, kuid olulistest osadest.

Tuleme appi, et teie poolt pakutavad teenused oleksid loodud kõigile, sõltumata erivajadusest.

Koolitused

Hea ligipääsetavus algab inimestest. Tuleme teile külla ja pakume koolitusi alates puudega inimeste erivajadustest kuni ligipääsetavuse tehniliste üksikasjadeni välja. Jagame ka teadmisi selle kohta, mida pidada silmas erivajadustega inimestega suhtlemisel ning teenindamisel, olgu see näiteks restoranis, hotellis, kaupluses, ilusalongis, tervishoiuasutuses, lennujaamas, või pangas.

Kirjeldustõlge

Kuna nägemispuudega inimesed ei näe filmide, teatrietenduste või näituste sisu, tuleb neile luua kirjeldustõlge. Näiteks filmi puhul on selleks filmi originaalhelile peale loetud kirjeldus sellest, mida teevad hetkel tegelased ning kuidas näevad välja toimumispaigad.

Loome hea meelega teie filmile, teatrilavastusele, näitusele, videole või fotodele selge ning arusaadava kirjeldustõlke.

Meelelahutuslik ligipääsetavus

  • Mida tahtis inimene, kes pimedat reisijat linnaliini bussis pikka aega säärest sikutas?
  • Mis sai siis, kui reisikaaslased pimeda mehe teisel pool maakera ära unustasid?
  • Ja üldse, kas pime unenägusid näeb?

Olgem ausad, tõsist juttu ei jaksa ka meie kogu aeg rääkida. Sestap on ligipääsuke Jakob rõõmuga nõus teie üritusele, näiteks suvepäevale või jõulupeole tulema ning jutustama lõbusal ja elutervel viisil erivajadusega inimeste elust vastates ka kõigile publiku küsimustele. Võib-olla sünnib just teie üritusel järgmine vahva lugu elust enesest.

Jakob Rosin koolitamas. Foto: erakogu
Jakob Rosin koolitamas. Foto: erakogu

5 küsimust, mida peaksid endalt küsima

  1. Juba 3% kõigist maailma veebilehtedest on erivajadustega inimestele ligipääsetavad. Kas sinu oma on ka?
  2. Kuidas on lugu sinu mobiilirakenduse ligipääsetavusega? Muide, neid on ligipääsetavana veidi vähem.
  3. Kas sa üldse tead, kuidas erinevate vajadustega inimesed su äppi või veebi kasutavad?
  4. Kas sinu ettevõtte töötajad teavad, kuidas abistada nägemispuudega klienti? Olgu see hotellis, restoranis, lennujaamas, haiglas või ööklubis?
  5. Kas te oskate meeskonnas juba esimesel ürituse korralduse koosolekul öelda, kuidas sündmust kõigile ligipääsetavaks teha?

Need on vaid mõned näited neist küsimustest, millele me Ligipääsukesega vastata aitame.

Meil on hea meel, kui saame ka teile appi tulla ning aidata teie loomingut kõigile kättesaadavaks muuta. Võtke ühendust. Pääsukesed ei hammusta.

Siit saad broneerida aga 15 minutilise lühikonsultatsiooni, kui sa täpselt ei tea, millist meie teenust sul vaja on.