Meist

Jakob Rosin

Jakob on üle 10 aastase kogemusega ligipääsetavuse testija, nõustaja ja koolitaja. Osalt tänu isiklikule kogemusele, Jakob on nimelt sünnist saati pime, kuid tema soov on muuta maailm enda ja teiste erivajadustega inimeste jaoks sama mugavaks ja lihtsaks, kui see on neil, kel puuet või erivajadust pole.

Jakob Rosin salvestamas. Foto: erakogu

Ta on rahvusvahelise Ligipääsetavuse ekspertide assotsiatsiooni “International Association of Accessibility Professionals” liige, ning omab rahvusvahelist “CPWA, Certified Professional in Web Accessibility” veebi ligipääsetavuse eksperdi sertifikaati.

Läbi aastate on Jakob nõustanud mitmeid avaliku ja erasektori asutusi nende teenuste ja toodete ligipääsetavaks muutmisel. Minu klientide seas on olnud algusjärgus iduettevõtteid ning põhjamaades tegutsevaid suurpankasid. Olen nõustanud nii valitsusasutusi veebilehtede ja mobiilirakenduste ligipääsetavuse osas kui ka suuri telekomiettevõtteid ligipääsetavama kliendisuhtluse või avaliku kommunikatsiooni loomiseks. Olen töötanud mitmete ürituste ligipääsetavaks muutmisel, milledest suurim hõlmas paarisaja tuhande pealtvaatajaga Eesti laulu- ja tantsupeo ligipääsetava teleülekande ning kohapealse ligipääsetavuse loomist nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega inimestele.

Olen nõustanud ka ligipääsetavust füüsilises keskkonnas, aidanud muuta kõigile külastatavaks muuseumeid, mis asuvad keeruliselt kohandatavates muinsuskaitse alustes hoonetes, või aidanud muuta linnaruumi kõigile sõbralikumaks. Minu sooviks on, et inimesed saaksid kasutada teenuseid, külastada kohti ning hankida uusi kogemusi ilma, et nad peaksid muretsema, kas nad seda teha saavad. Kirjuta jakobile, kui su küsimus puudutab digiligipääsetavust, hoonete või linnaruumi ligipääsetavust, konsultatsiooni või koolitusi. jakob@ligipaasuke.ee  

IAAP organisatsiooni logo
IAAP organisatsiooni logo

Maarja Metsla-Rosin

 

"Lähifoto kaamerasse naeratavast Maarjast. Teda ümbritsev soe päikesevalgus tõstab esile tema erksad, sirge tukaga punased juuksed. . Maarja kannab tumedat V-kaelusega pluusi, mida ehib peen kaelakett.

Maarja on Ligipääsukese ligipääsetavuse nõustaja ja turundusjuht. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli näitejuhtimise eriala ning töötanud pikka aega turundus- ja kommunikatsioonijuhina nii Eesti Lotos kui ka Noorsooteatris.  Maarja on diplomeeritud kirjeldustõlk. Tema südamele on kõige lähemad lavastuste, telesarjade ning filmide kirjeldamine, kuid igapäevaselt vastutab ta ka näiteks Ligipääsukese sotsiaalmeedia sisu kirjeldustõlkimise eest. Maarja on omandanud ka eesti viipekeele algtaseme, mis aitab tal nõustada näiteks sündmuste korraldajaid parema ligipääsetavuse tagamisel. Ta on ka kirglik taktiilsete juhtteede lahenduste kavandaja. Kui keegi punapea kusagil linnaruumis totrate pikkade sammudega omaette pomisedes ja kirudes maad mõõdab, siis oled näinud Maarjat liikumisjuhiste tegemise tööhoos. Sageli võib Maarjat näha ka mõõdulindi, pliiatsi ja paberiga planeerimas, kuidas kavandada ristmikule taktiilseid kõnnitee plaate, või kuhu paigutada fuajees juhttee. Maarja suhtleb ka meie klientidega. Tema sooviks on keerulised ligipääsetavuse teemad klientidele lihtsalt ja selgelt mõistetavaks teha. Ta on äärmiselt sõbralik ja avatud, aga hindab konkreetset lähenemist, olles nõudlik nii enda kui ka kolleegide suhtes. Maarja:  “Ma söön oma mütsi ära, kui keegi tõestab, et talle või tema lähedastele pole ligipääsetavust vaja.”  Kirjuta Maarjale, kui sul on küsimusi koolituste, ligipääsetavate sündmuste, kirjeldustõlke, või füüsilise ligipääsetavuse osas: maarja@ligipaasuke.ee