Panime loomaaeda NaviLensi. Mis asi see on?

Autor: Jakob

Tumedas pintsakus seljakotiga mees paigaldab hallile puidust seinale paberile prinditud värvilistest ruudukestest koosnevat QR koodi. Tema käed kõrgele väljasirutatud. Vasakule poole jääb seinale kinnitatud tahvel, millel kirjas piletid ja hinnakiri. Paremal all nurgas on seinal loomaaia parkimise info

Ligipääsuke, Visit Tallinn ning Tallinna Loomaaed on koos tegutsedes loonud Tallinna loomaaeda uudse lahenduse, mis võimaldab NaviLens nimelise nutitelefoni rakenduse abil kõigil loomaaia territooriumil orienteeruda ning koguda infot eksponaatide kohta.

Hetkel on süsteem katsetamisel teekonnal Tallinna Loomaaia lääneväravast kuni Vihmametsani.

Vaata videost, kuidas see lahendus töötab!

Misasi on NaviLens?

NaviLens on Mobiilirakendus, mille saab alla laadida nii iPhonedele kui ka Android telefonidele.

Ühe osana on NaviLens mõeldud nägemisraskustega kasutajatele.

NaviLensi äpp kasutab telefoni kaamerat, et tuvastada spetsiaalseid visuaalseid qr koodi laadseid tähiseid. Visuaalselt näevad tähised välja värviliste ruutudena ning need on erinevas suuruses, mõned plakatina suurelt seinal, mõned väikese ruudukesena infolaual.

NaviLensi äpp tuvastab neid koode väga kaugelt, kohati isegi 30 meetri kauguselt. Koode loetakse ka siis, kui see ei ole tervenisti nähtav, telefoni kaamera ei ole otse koodi poole suunatud või kood on sinu kui liikuja suhtes nurga all.

Kui äpp koodi tuvastab, ütleb ta koodi nime, ning jätkab pidevat teatamist, kuhu suunda kood jääb.

Teatud lõikudel, just tallinna loomaaias, juhatab NaviLens inimest ka siis, kui koode pole läheduses. See funktsioon on saadaval, kui rakendus teatab, et Saadaval on teekonnad.

Kus need koodid loomaaias on?

Meie oleme need koodid paigaldanud Tallinna Loomaaia lääneväravast alates kuni vihmametsani, läbi vihmametsa ning tagasiteele väljapääsu juurde.

Et alustada, tuleb Loomaaia läänevärava parklas seistes kasutada NaviLensi äppi, suunata telefon loomaaia vastuvõtu hoone suunas ning liikuda aeglaselt selle poole. Telefon tuvastab NaviLensi koodi ning hakkab häälega juhendama sind edasi liikumisel.

Rakendus, mis on eesti keeles, sisaldab ka kasutusjuhendit, millega on võimalik enne kodus tutvuda.

Mida NaviLens veel teha oskab?

Ehkki meie testime hetkel lahendust just võimalust loomaaed nägemispuudega külastajatele mõnusamaks muuta, on NaviLensil ka sõsaräpp, nimega NaviLens Go.

NaviLens GO töötab nende samade eelmainitud koodidega. Liikumisjuhiste abil aga võib telefon koodi märgates käivitada viipekeelse video, näidata teksti lihtsas keeles, pikka teksti ette lugeda või pakkuda eksponaadi mõistmiseks kas või interaktiivset mängu.

 

Kui sul tärkas samuti soov NaviLensi enda hoones või ettevõttes kasutada, võta meiega ühendust ja korraldame ära!

 

Oleme tänulikud ka igasuguse tagasiside eest, mida koodide kasutajad Tallinna loomaaias jagada soovivad.

Tagasisidet saab jagada, täites tagasiside küsitluse aadressil https://bit.ly/naviloomaaed